Zarejestruj się
Zapamiętaj mnie
Prezenty własnoręczne vs. kupione.
Napisano:
28.01.2014

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie prezenty mają większą wartość? Te wykonane własnoręcznie czy może te kupione w sklepie? Tak naprawdę, każdy prezent jest dla nas ważny, bo oznacza, że jakaś osoba poświęciła swój czas i myśli specjalnie dla nas, ale która z tych opcji sprawia nam większą radość? Wszystko zapewne uzależnione jest od tego, od kogo jest prezent i z jakiej dostaliśmy go okazji. Bez wątpienia od małego dziecka zdecydowanie bardziej ucieszy nas coś wykonanego samodzielnie, od rodzica – podarunek kupiony, bądź po prostu pieniądze na realizację własnych marzeń. Na walentynki miło dostać coś, nad czym ukochana osoba się natrudziła, w co włożyła czas i serce, na ślub natomiast – wolelibyśmy dostać coś konkretnego, co w przyszłości przyda się w domu.

Statystyki wskazują, że podobna liczba ludzi preferuje podarunki własnoręcznie wykonane i kupione. W większości bywa nam to obojętne, bo zależy nam jedynie na tym, aby podarunki były „od serca”. Tego, co oznacza określenie „od serca” możemy uczyć się od małych dzieci. To właśnie one wkładają najwięcej trudu w przygotowanie własnoręcznego prezentu, np. laurki, ale sprawia im to również niesamowitą frajdę. Czy my dorośli potrafimy czerpać taką radość z obdarowywania innych? I czy przygotowanie fajnej niespodzianki dla drugiej osoby nadal budzi w nas dreszczyk emocji? Będąc dorosłymi odchodzimy od samodzielnego tworzenia upominków, ze względu na brak czasu, wygodę, czy po prostu lenistwo. Czasem warto jednak zatrzymać się na chwilę, pomyśleć o kimś ciepło i zrobić dla kogoś prezent, który ucieszy podwójnie, choć może nie będzie to najbardziej funkcjonalna rzecz na świecie.

Skoro tyle samo osób lubi prezenty własnoręczne co kupione – wręczajmy zarówno jedne i drugie! Bawmy się okazjami, bawmy się możliwościami – dajmy się ponieść fantazji, spróbujmy oszukać czas. Kiedy obdarowywana osoba jest nam bliska – bez problemu wykonamy coś, co jej się spodoba, a dodatkowo na pewno doceni czas i wysiłek jaki włożyliśmy w wykonanie podarunku. Kiedy natomiast planujemy podarować prezent szefowi, warto pofatygować się do sklepu, wybrać coś eleganckiego i praktycznego i tym razem pozwolić sobie na odrobinę prezentowego lenistwa.

 

BeczkaPrezentów

© 2013 :: Wszelkie prawa zastrzeżone :: beczkaprezentow.pl

Page rendered in 0.0804 seconds, using 6.02MB.

Powered Proudly by Bonfire v0.6