Zarejestruj się
Zapamiętaj mnie
FAQ

Co mogę znaleźć na stronie BeczkaPrezentow.pl?

Strona zawiera głównie pomysły na prezenty (własnoręczne, kupione i przeżycia), które są dodawane przez użytkowników oraz właścicieli serwisu. Znaleźć można tu jeszcze pomysły na pakowanie (wkrótce) oraz artykuły związane z prezentami.

Jak oglądać i wyszukiwać prezenty?

Podstrona Prezenty zawiera listę wszystkich prezentów. Klikając w kategorię lub okazję na lewym pasku strony możesz obejrzeć prezenty z danej grupy.

Możesz również skorzystać z filtra, wybierając odpowiednie parametry szukanego prezentu, takie jak typ, wiek, cena, itp. Filtr znajdziesz po wejściu na strone z prezantami, w prawym górnym rogu.

Możesz skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na górze strony, która wyszukuje w całym serwisie elementy z daną frazą, nie tylko prezenty.

Co oznaczają ikony w opisie prezentu?

Ręka oznacza, że dany prezent można wykonać samodzielnie, koszyk, iż jest to prezent do kupienia w sklepach, natomiast ikona z ludźmi, że jest to tzw. prezent przeżycie. Prezent przeżycie to niematerialny podarunek, taki jak np. wyjście do kina, impreza niespodzianka, czy romantyczna kolacja.

Co to są wariacje?

Wariacje są to inne odmiany danego prezentu. Jeśli masz pomysł na prezent, jednak na stronie znajduje się już coś bardzo podobnego, dodaj swój pomysł jako wariację do danego prezentu, korzystając z przycisku „Dodaj wariację” widocznego w jego opisie.

Czy mogę dodać wariację do prezentu który jest wariacją?

Nie, w taki przypadku dodajemy wariację do prezentu, którego wariacją jest rozważny prezent.

Jak dodawać pomysły prezentów?

1. Aby dodawać pomysły na prezenty musisz być zalogowany.

2. Upewnij się, że prezentu, który chcesz dodać, nie ma jeszcze w Serwisie.

    a) Jeśli nie ma, dodaj pomysł, zgodnie z punktami 3-7,

    b) Jeśli taki istnieje, możesz dodać swoje zdjęcie, które będzie widoczne pod zdjęciem głównym prezentu wraz ze zdjęciami innych użytkowników. Możesz również napisać swoje sugestie w komentarzu,

    c) Jeśli chcesz dodać zmodyfikowany pomysł już istniejącego podarunku, kliknij w przycisk „Dodaj wariację” widoczny w opisie każdego prezentu i postępuj zgodnie z punktami 4-7.

3. Kliknij w przycisk „Dodaj prezent” widoczny w prawym pasku strony.

4. Opisz swój pomysł tak, aby każdy czytając go, wiedział co masz na myśli. W opisie nie mogą pojawić się żadne linki ani nazwy sklepów, chyba że zostanie to skonsultowane w właścicielami Serwisu.

5. Jeśli posiadasz zdjęcie prezentu i masz do niego prawa autorskie, dodaj je. Można umieścić tylko jedną fotografię, więc wybierz ją tak, aby pokazywała cały upominek.

6. Podaj orientacyjny koszt prezentu, ustawiając minimalną i maksymalną cenę suwakiem.

7. Określ płeć oraz wiek osoby, dla której prezent może być przeznaczony.

8. Zaznacz kategorie i okazje. Wybierz wszystkie opcje, do których pasuje dany prezent.

9. Jeśli dodajesz pomysł na prezent własnoręczny, sugerujemy uzupełnić Instrukcję wykonania prezentu. Opis powinien zawierać zdjęcia poszczególnych kroków oraz objaśnienia, jednak w przypadku, gdy jest on zrozumiały bez fotografii, można je pominąć.

10. Pomysły niezgodne z powyższymi wytycznymi nie zostaną zamieszczone w Serwisie. Staramy się informować użytkowników, dlaczego ich prezent nie pojawił się na stronie.

11. Zgodnie z Regulaminem właściciele Serwisu mają prawo nie zamieścić na stronie dodanego przez użytkownika prezentu, zmienić jego parametry oraz dokonać ortograficznej i stylistycznej korekty opisu.

Jak wykonywać zdjęcia?

1. Dodane przez użytkownika zdjęcia prezentów muszą być przez niego wykonane, zabrania się umieszczania grafik z Internetu bez posiadania do nich praw autorskich .

2. Zdjęcia powinny w całości pokazywać opisywany prezent.

3. W razie możliwości prosimy o wykonywanie zdjęć na jednolitym tle, najlepiej białym.

4. Zdjęcie sugerujemy wykonać przy świetle dziennym lub odpowiednim oświetleniu.

5. Jeśli istotne jest pokazanie prezentu z dwóch stron, prosimy o złączenie zdjęć.

Kiedy dodany przeze mnie pomysł pojawi się na stronie oraz jak mogę go edytować?

Zanim prezent zostanie zatwierdzony, nie będzie widoczny dla innych użytkowników.

Zatwierdzenie nastąpi w czasie do 72h, jednak staramy się to robić jak najszybciej. Jeśli po 72h Twój prezent nie zostanie zatwierdzony, nie dostaniesz od nas wiadomości z przyczyną, a uważasz, że prezent był zgodny z regulaminem, prosimy o kontakt na adres  serwis@beczkaprezentow.pl.

Po zatwierdzeniu prezentu, możesz go edytować, jednak każda edycja musi zostać zaakceptowana przez serwis. Prosimy robić ją tylko w szczególnych przypadkach.

Co to jest lista ulubionych i lista życzeń oraz jak z nich korzystać?

Lista ulubionych to lista, do której możesz dodawać pomysły na prezenty, które Ci się spodobały i chcesz mieć je zapisane, aby móc do nich zaglądać.

Lista życzeń, to lista prezentów, które chciałbyś otrzymać. Możesz wysłać ją znajomym przed jakimś świętem. Do listy życzeń wkrótce będzie można również (prosimy o cierpliwość) dopisać prezenty, których nie ma w serwisie, np. konkretna książka.

Każdy pomysł na prezent posiada przyciski dodania do list.

Jak mogę usunąć konto z Serwisu?

Wyślij emaila na adres serwis@beczkaprezentow.pl. Wiadomość wyślij z emaila podanego przy rejestracji, napisz w niej, że chcesz usunąć konto oraz podaj swój Nick w serwisie.

Mam inny problem. Co zrobić?

W razie innych pytań napisz na adres pomoc@beczkaprezentow.pl.

© 2013 :: Wszelkie prawa zastrzeżone :: beczkaprezentow.pl

Page rendered in 0.0730 seconds, using 6.03MB.

Powered Proudly by Bonfire v0.6